Bluzy polarowe Promostars

Bluzy polarowe Promostars to jedna z części garderoby, którą w zasadzie ma każdy. Nie ważne, czy na co dzień ubieramy się elegancko, czy może bardziej sportowo. Każdy z nas posiada choć jedną parę takiego elementu ubioru. Natomiast, nie każdy z nas posiada bluzę polarową w szafie. Z czego to wynika? Możliwe, że jest to kwestia zmieniających się stale trendów na rynku modowym. W Polsce bluzy polarowe były noszone przede wszystkim w latach 90 i wczesnych 2000. Jednym z producentów bluz polarowych jest Promostars.

Bluzy polarowe Promostars – skąd się wziął taki materiał?

Warto wziąć pod uwagę czym jest tak naprawdę bluza polarowa i skąd wziął się taki pomysł. Który jak wiemy, nie każdemu przypadł do gustu. Bluza polarowa Promostars składa się z materiału zwanego poliestrem. Są to włókna poliestrowe, które wykorzystywane są także przy produkcji plastikowych butelek. Niemniej jednak pierwotnie polar pojawił się w 1979 roku i stworzyli go z polartecu. To taki materiał, który miał przypominać sierść niedźwiedzi.

Bluzy polarowe stały się obiektem drwin, przede wszystkim dlatego, że są bardzo proste. W Polsce kojarzymy je z elementem ubioru, który nie wymaga wiele uwagi i nie daje nic w zamian. Bluza polarowa według osób, które zajmują się modą jest po prostu nieatrakcyjna. Przypisaliśmy jej złą łatkę. Co nie zmienia faktu, że bluza polarowa Promostars nadal utrzymuje się na rynku. Co by nie mówić, ale polar w chłodną noc da nam komfort. Poza tym dzięki wykorzystaniu takiego materiału, nie elektryzuje się. Bluza polarowa Promostars nie przylega do ciała, wobec tego nie czujemy dyskomfortu. Minusem takiej bluzy jest jednak to, że wykorzystany poliester nie odprowadza wilgoci. Dla przykładu, jeśli bylibyśmy w bluzie polarowej Promostars i złapałby nas deszcz niestety wilgoć by nie odparowała.

Ciepłe przede wszystkim

Warto wspomnieć o tym, że bluzy polarowe pomimo złej sławy produkuje między innymi marka Promostars. Ta marka zajmuje się dostarczaniem polarów ze 100% poliestru. Gramatury polarów jakimi dysponuje Promostars to 280g, bądź 420g. W ofercie bluz polarowych Promostars znajdziemy męskie polary oraz damskie. Oferowane bluzy polarowe są przede wszystkim ciepłe, posiadają kieszenie oraz system ściągaczy, który umożliwia dopasowanie bluzy polarowej do ciała.

Podsumowując, pomimo tego jak bardzo polar został wyśmiany przez społeczeństwo, warto posiadać choć jedną taką bluzę Promostars. Jak wiemy, moda lubi się zmieniać jak w kalejdoskopie. To, że bluza polarowa aktualnie jest obiektem drwin specjalistów modowych, nie oznacza to, że za kilka lat znów nie wróci do łask. Wystarczy spojrzeć na wybiegi mody. Często pokazywane są tam takie elementy garderoby, które wzbudzają kontrowersje. Wydawać by się mogło, że nawet większe niż zrobiłaby to bluza polarowa Promostars.